Nasze produkty

Sklep

Naturalne probiotyki Bio-Kult

Marka Bio-Kult powstała z troski o zdrowie mikrobioty jelitowej naszych klientów. Od ponad 30 lat zajmujemy się produkcją żywych mikroorganizmów, dzięki czemu zdobyliśmy ogromne doświadczenie pozwalające nam na tworzenie naturalnych probiotyków najwyższej jakości. Zakład produkcyjny naszej firmy otrzymał akredytację od wielu jednostek i organów, m.in. Medicines and Healthcare products Regulatory Agency, a podstawę naszych produktów stanowi Weryfikacja Jakości. Możemy pochwalić się doświadczonym i wykwalifikowanym zespołem pracowników wspieranym przez jednostkę Company Microbiologist, którzy dokładają wszelkich starań, aby każdy produkt Bio-Kult był w pełni bezpieczny. Dodatkowo korzystamy z usług zewnętrznych laboratoriów mikrobiologicznych i analitycznych, które przeprowadzają skrupulatną analizę zarówno surowców wykorzystywanych przy produkcji, jak i gotowych produktów. Dla zapewnienia Państwu produktów wysokiej jakości nieustannie prowadzimy szkolenia podnoszące kwalifikacje i umiejętności naszych pracowników. W zakładzie produkcyjnym Bio-Kult korzystamy z najnowszych technologii. Co więcej, pozostajemy w stałym kontakcie z wieloma instytutami i ośrodkami badawczymi, dzięki czemu możemy na bieżąco ulepszać produkty, które będą miały pozytywny wpływ na zdrowie konsumentów.

Czym są probiotyki?

Probiotyki to nic innego jak żywe mikroorganizmy, które podawane w odpowiednich ilościach mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Do probiotyków zaliczamy przede wszystkim bakterie kwasu mlekowego oraz niepatogenne szczepy drożdżaka Saccharomyces Boulardii. Naturalne probiotyki wspierają prawidłowy rozwój mikrobioty jelitowej. Ich źródłem mogą być produkty spożywcze lub preparaty farmaceutyczne. 

Właściwości naturalnych probiotyków

Stosowanie probiotyków naturalnych może przynieść liczne korzyści dla naszego organizmu. Jedną z nich jest wyżej wspomniany rozwój mikrobioty jelitowej, która wspomaga procesy trawienia oraz wytwarzania niezbędnych witamin i substancji, biorących udział w regeneracji nabłonka jelita. Dodatkowo wpływa również korzystnie na zlokalizowany w przewodzie pokarmowym układ odpornościowy GALT i zapobiega rozwojowi drobnoustrojów potencjalnie chorobotwórczych w przewodzie pokarmowym. Probiotyki skracają też i łagodzą przebieg biegunek oraz zmniejszają ryzyko ich wystąpienia w trakcie antybiotykoterapii. Te liczne korzyści wpływają na coraz większe zainteresowanie naturalnymi probiotykami w społeczeństwie. Jakie probiotyki naturalne możesz zakupić na naszej stronie?

Bio-Kult Everyday - probiotyczna formuła wieloszczepowa

Bio-Kult Everyday to zaawansowana formuła wieloszczepowa, zawierająca aż 14 żywych szczepów bakterii probiotycznych przeznaczonych do codziennego stosowania. Dostarcza korzystnych dla zdrowia bakterii o wysokim stężeniu w celu kolonizacji w jelicie, wsparcia funkcji i ochrony przed uszkodzeniami mikrobiomu jelitowego. Z powodzeniem można stosować probiotyk np. przy antybiotykoterapii lub w sposób ciągły. Produkt zawiera w swoim składzie jedynie szczepy probiotyczne, w związku z czym może z powodzeniem być stosowany u osób o wyjątkowych potrzebach i wrażliwych jelitach, np. w IBS z dominującą biegunką. Dostępny w opakowaniach po 30, 60 lub 120 kapsułek, więc każdy dopasuje rozmiar opakowania do swoich potrzeb. Koniecznie musimy dodać, że obecność mleka nie ma wpływu na osoby cierpiące na nietolerancję laktozy, gdyż jego zawartość jest na niskim poziomie.