ZAAWANSOWANA FORMUŁA WIELOSZCZEPOWA Z CZOSNKIEM I EKSTRAKTEM Z GREJPFRUTA

 

 

Bio-Kult Candéa to opracowana naukowo, 7-szczepowa formuła z dodatkiem czosnku i ekstraktu z grejpfruta, stworzona, aby wspierać funkcjonowanie mikrobioty jelitowej i intymnej, szczególnie w infekcji drożdżakami z gatunku Candida. Bio-Kult Candéa jest odpowiedni zarówno dla mężczyzn, kobiet, jak i dzieci, którzy pragną uzupełnić swoją mikrobiotę jelitową.

 

Drożdże, głównie z rodzaju Candida, są obecne w jelicie u około 70% zdrowych osób dorosłych. W normalnych warunkach są nieszkodliwe. Jednakże, jeśli w układzie odpornościowym wystąpią zakłócenia takie jak: zaburzenia funkcji mikrobiomu, komórek tkanki limfatycznej przewodu pokarmowego (GALT) lub całego układu immunologicznego (MALT), następuje uaktywnienie ich właściwości patogennych i opanowanie znacznie większej części organizmu. Taka sytuacja może wywołać kandydozę, czyli schorzenie, które polega na wnikaniu komórek drożdżaka do naszych tkanek organizmu i zapobieganiu ich prawidłowemu działaniu.

 

Najczęstsze objawy kandydozy to:
- pleśniawki jamy ustnej oraz pochwy
- nietolerancje pokarmowe
- dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego tj. wzdęcia lub zaparcia
- zmiany nastroju (bóle głowy, zmęczenie, depresja)
- zmiany skórne takie jak trądzik, wysypki, pokrzywka
- objawy astmopodobne

Wzrost ryzyka wystąpienia przerostu Candida występuje w przypadku przedłużonej antybiotykoterapii, zażywania doustnej antykoncepcji, w ciąży oraz u chorych na cukrzycę.

   

Nasz produkt zawiera również czosnek – dobrze znany z naturalnych i silnych właściwości przeciwgrzybiczych oraz mający działanie antyoksydacyjne ekstrakt z grejpfruta.

 

CZOSNEK

Czosnek od wieków znany jest ze swoich przeciwdrobnoustrojowych właściwości. Nazywany naturalnym antybiotykiem nie tylko zwalcza infekcje na tle bakteryjnym, ale również i grzybiczym. Czosnek skutecznie zapobiega rozrostowi grzyba na dalsze odcinki przewodu pokarmowego, dzięki czemu zapobiega jego dalszej kolonizacji. Dodatkowo zawiera ona bardzo skuteczny w fitoterapii pierwiastek, a mianowicie siarkę, której grzyby wprost nie znoszą.

 

GREJPFRUT

Bio-Kult Candéa zawiera naturalny ekstrakt z grejpfruta, który charakteryzuje się bogatą różnorodnością fitoskładników, w tym bioflawonoidów, takich jak naringina. Ten bioaktywny składnik ma silne właściwości antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne. Podczas aktywnej infekcji drożdżakami dochodzi do zwiększonej ilości wytwarzania prozapalnych substancji w ludzkim organizmie, z którymi doskonale radzi sobie ekstrakt z grejpfruta.

 

PROBIOTYKI

Badania naukowe dowodzą, że probiotyki, w szczególności Lactobacillus, wykazują hamujący wpływ na rozwój C. albicans od wytworzenia nowej komórki, aż do przerostu w organizmie.

 

Przeprowadzono liczne badania kliniczne nad wpływem probiotyków na kandydozę pochwy. Grupą badawczą jednych z nich były kobiety cierpiące na nawracające zapalenie narządów moczo-płciowego, w tym kandydozę pochwy, przyjmującą probiotyk zawierający Lactobacillusy przez 14 dni. Już w ciągu jednego tygodnia odnotowano u wszystkich pacjentek dominację fizjologicznych bakterii w pochwie oraz brak nawrotów choroby w ciągu całego okresu zarówno badań, jak i obserwacji.

 

 

Co więcej…

 • *     Opracowany, aby wspierać mikrobiotę jelitową i intymną

  *     Przeznaczony do codziennego użytku jako element zdrowego stylu życia

  *     Świetny towarzysz podróży - nie wymaga przechowywania w lodówce

  *     Idealny do stosowania podczas antybiotykoterapii

  *     Wsparty badaniami klinicznymi

  *     Kapsułki Bio-Kult można rozdzielić, a zawartość zmieszać z jedzeniem, napojem lub połknąć w całości

  *     Odpowiedni dla dzieci i kobiet w ciąży (natomiast przed użyciem jakiegokolwiek suplementu diety, zawsze zalecamy skonsultować się z lekarzem)

  *     Produkt bezglutenowy

  *     Zatwierdzony przez Brytyjskie Towarzystwo Wegetariańskie

  *     Wyprodukowano w Wielkiej Brytanii przez ADM Protexin Ltd.

  
  

Żywe kultury bakterii:

Lactobacillus paracasei PXN® 37 ™

Lactobacillus rhamnosus PXN® 54 ™

Lactobacillus helveticus PXN® 35 ™

Lactobacillus delbrueckii ssp. Bulgaricus PXN® 39 ™

Streptococcus thermophilus PXN® 66 ™

Bifidobacterium breve PXN® 25 ™

Bifidobacterium longum PXN® 30 ™

 

Kup teraz