ZAAWANSOWANA FORMUŁA OPRACOWANA, ABY WSPIERAĆ UKŁAD MOCZOWY

 

Bio-Kult Pro-Cyan to naukowo opracowana formuła o wszechstronnym działaniu, która wspiera organizm, pomagając zachować prawidłowy poziom bakterii w jelitach i wspierając drogi moczowe. Bio-Kult Pro-Cyan dostarcza: 36 mg PAC (proantocyjanidyny) ekstraktu z żurawiny w porcji, dwa specjalnie wyselekcjonowane szczepy bakterii probiotycznych i witaminę A.

 

Pierwszy produktem wspierającym drogi moczowe, jaki przychodzi nam na myśl, jest żurawina. Żurawina to roślina o ogromnym potencjale leczniczym znana już od wieków między innymi jako środek zaradczy w infekcji dróg moczowych. Częścią żurawiny wykorzystywaną w medycynie jest jej owoc, bogaty w wiele witamin takich jak C, B1, B2 oraz A, a także składników odżywczych, do których zaliczymy magnez, potas, żelazo czy fosfor. Sama żurawina wykazuje nie tylko działania moczopędne, ale również przeciwbakteryjne czy odkażające. Dodatkowo może ograniczać tworzenie złogów wapniowych w nerkach. Warto zaznaczyć, że aby same owoce zadziałały, np. w postaci naparu musielibyśmy przyjąć ich jednorazowo spore ilości, dlatego tak ważne jest, aby w suplementach diety był ekstrakt z żurawiny, co zapewni nam lepsze i szybsze działanie.

  

Nasz ekstrakt CRANMAX:
- jest skuteczniejszy niż sam sok z żurawiny (Stothers, 2002)

- zmniejsza częstość występowania nawracających infekcji układu moczowego
- zapobiega przyleganiu bakterii do dróg moczowych

 

Witamina A - przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego, poprzez wpływ na produkcję przeciwciał oraz utrzymania zdrowych błon śluzowych, wyściełających jelita, jamę ustną i drogi moczowe. Prawidłowo funkcjonujące błony śluzowe zapobiegają przyleganiu patogennych bakterii, dzięki czemu nie kolonizują trwale dróg moczowych i w ten sposób nie prowadzą do ryzyka infekcji i wystąpienia objawów choroby.

 

Probiotyki konkurując o miejsce do życia, uniemożliwiają patogenom wzrost i rozwój, dzięki czemu ograniczają wywołanie choroby. To, że w badaniu moczu nie wykrywamy bakterii, nie oznacza, że nie kolonizują one dróg moczowych. Należy pamiętać również o działaniu probiotyku związanym z regulacją pH dróg moczowych, a także wydzielaniu substancji takich jak np. nadtlenek wodoru hamujących rozrost patogennych drobnoustrojów. Liczne badania wskazują, że szczególnie u kobiet probiotykoterapia zapobiega nawracającym infekcjom układu moczowego.

 

Co więcej…

*     Opracowany, aby wspierać funkcjonowanie dróg moczowych

*     Przeznaczony do codziennego użytku jako element zdrowego stylu życia

*     Świetny towarzysz podróży - nie wymaga przechowywania w lodówce

*     Odpowiedni do stosowania podczas antybiotykoterapii

*     Potwierdzony badaniami klinicznymi

*     Kapsułki Bio-Kult można rozdzielić, a zawartość zmieszać z jedzeniem, napojem lub połknąć w całości

*     Odpowiedni dla dzieci (jednak zawsze zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed przyjęciem jakiegokolwiek suplementu diety)

*     Produkt bezglutenowy

*     Zatwierdzony przez Brytyjskie Towarzystwo Wegetariańskie

*     Wyprodukowano w Wielkiej Brytanii przez ADM Protexin Ltd.

  

Żywe kultury bakterii:

Lactobacillus helveticus PXN® 35 ™

Lactobacillus plantarum PXN® 47 ™

 

Kup teraz